Skip to content

Wazazi Wetu

08/11/2016

wazazi-wetu

Wazazi wetu wanajua nini kilitokea kabla na baada ya sisi kuzaliwa! Wanaona mbele ya maisha yetu kwa sababu hata wao wameyapitia.

Wewe na rais wa nchi: Wewe unajua mambo ya mtaa. Rais wa nchi anajua mambo ya nchi. Anayejua mambo usiyoyajua ni wa kuogopa kama ukoma.

Save

Save

Advertisements
Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: